مأموریت امروز ما

مأموریت امروز ما در عمق تفاهم فرهنگی ما با جهانی نهفته است که اکنون در آن زندگی می کنیم. جهانیان لازم است که بعد انسانی فرهنگ ایرانی را درک کنند و به نظر می رسد که مشتاق آشنایی با این فرهنگ نیز هستند، اما هراسناک از آنچه که می بینند، و گاهی بهت زده اند از آنچه که می دانند در عوض آنچه که فکر می کنند می دانند. سازمان ما، متخصصینی که با ما کار می کنند و آنچه که ما با شما در میان می گذاریم، گامی در جهت پر کردن این خلأ ارتباطی است.

ایران مقوله ای است پیچیده، و فقط سیاستمداران و دیگر مردم جهان نیستند که در درش آن دشواری دارند؛ خود ایرانیان نیز گاهی از درک کشور خود عاجزند. با اینکه ایران در مقایسه با آمریکا و کانادا کشوری کوچک است، ولی یکی از متنوع ترین کشورها از لحاظ قومی، فرهنگی و مذهبی است.

در تاریخ نیز ایران کم ندارد. تاریخ مدون ما به ۷۰۰۰ سال قبل باز می گردد. نام خلیج فارس در زمان سلسله شاهنشاهی پیشین به این باریکه آب در جنوب ایران داده نشده. بلکه این نامگذاری به زمانی بازمی گردد که هنوز در هیچ کجای دنیا کلمه ای بر کاغذ نیامده بود؛ شواهد این ادعا بر سنگ نبشته و یافته های پارس قدیم که از هزاران سال قبل باقی مانده اند، مشهود است.

هیچ شیوه آسانی برای درک ایران وجود ندارد، و فقط باید آنرا دید. در عین حال، نا آرامی های جهانی سبب شده که این امر میسر نباشد، و به همین دلیل ایران و آینده اش تلاش می کند که پلی ارتباطی بین مردم ایران و جهانیان باشد.

هدف ما این است که سکویی برای هنرمندان ایرانی باشیم که هنر ایرانی را از طریق پروژه موزه ما به نمایش بگذارند. صفحاتی نمونه در لینکد این (LinkedIn) و فیسبوک (Facebook) موجود است که برای همه بازدید کنندگان آموزنده خواهد بود.

ایران و آینده اش جایی است که می توان تاریخ ایران را از دیدگاه عکاسان جوان ایرانی مشاهده کرد. در پروژه موزه عکس صنایع دستی به نمایش گذاشته می شود تا تاریخ نویسان بتوانند درباره تاریخ واقعی ایران مطالعه کنند.

سازمان غیر دولتی ما محل گرد آمدن متفکرین است و هدف ما این است که وبسایت های ایران و آینده اش سرفصلی برای تبادل فرهنگی باشند؛ شاید یک کافه سایبری که کاربران بتوانند در آن با ایران و ایرانیان، و از طریق هنر، فرهنگ و میراث فرهنگی آشنا شوند؛ این مهم از طریق برنامه هایی که در استطاعت ما باشند انجام می پذیرد.

وقتی به همکاری با ایرانیان خارج از کشور اشاره می کنیم، هدف ما استفاده از طیف وسیع استعداد ها شامل متخصصین پزشکی می باشد، و این نه فقط برای کودکان سوخته ایرانی، بلکه برای درمان همه کودکان مبتلا به سوختگی در سراسر دنیا می باشد.

سازمان ما در سال ۲۰۰۶ تأسیس شد و در سال ۲۰۱۰ فعالیت های بشر دوستانه خود را آغاز کرد، و ما با افتخار اعلام می کنیم که اولین بیمار از پروژه کودکان سوخته بزودی به آمریکا سفر خواهد کرد تا در بیمارستان همکار ما، شراینرز (Shriners Hospital) در هوستون تگزاس، تحت عمل جراحی ترمیمی قرار گیرد.

هدف ما بیش از اینها است ولی در حال حاضر با بودجه محدود خود قادر به فعالیت بیشتر در این زمینه نیستیم. بدبختانه نام سازمان ما برداشتی غلط را برای برخی ایجاد می کند که فکر می کنند ما به نوعی با دولت ایران در ارتباط هستیم. با این حال ما حاضر نیستیم که نام خود را تغییر دهیم؛ ما ایرانی هستیم و فرهنگ خود را بدون وابستگی سیاسی برای جهانیان به نمایش می گذاریم. بسنده می کنیم به اینکه حساب پی پال (PayPal) ما تنها به دلیل داشتن نام ایران در آن، تحریم شده، و این نشانگر این است که چقدر اطلاعات سیاستمداران از ایران ناچیز است. این امر، اهمیت فعالیت های ما را چندین برابر می کند تا اینکه کاربران بتوانند ایران "واقعی" را بشناسند.